Підготовче відділення для іноземних громадян

Підготовче відділення для іноземних громадян було сформовано на базі підготовчого факультету для іноземних громадян, який діяв з 1975 року. Сьогодні на підготовчому відділенні для іноземних громадян слухачі із зарубіжних країн вивчають українську мову  та інші дисципліни, необхідні для здобуття вищої освіти за обраним напрямом – інженерно-технічним, гуманітарним, медично-біологічним та ін. Ці навчальні курси допомагають слухачам відділення вивчити українську мову і опанувати наукову термінологію, що необхідно для навчання за обраною спеціальністю і для спілкування в суспільстві. Окрім того, вивчення української мови дає можливість іноземним громадянам ознайомитися з історією, культурою і традиціями українського народу. Підготовче відділення також пропонує додаткові мовні курси для окремих осіб чи груп, що необхідні для навчання, проведення досліджень, бізнесу, роботи тощо.

На базі підготовчого відділення для іноземних громадян з 1993 року діє Літній інститут з української мови і українознавства Канзаського університету (США), на якому студенти, аспіранти та викладачі провідних американських університетів упродовж шести тижнів вивчають українську мову і слухають лекції викладачів університету з актуальних питань українознавства.