Завершився черговий курс підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти

27.02.2021 | 16:02

У Львівському національному університеті імені Івана Франка відповідно до Ліцензії на надання освітніх послуг, виданої Міністерством освіти і науки України, уже другий рік проводяться тематичні короткострокові (30 год., 1 кредит ЄКТС) курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Організацією цих курсів займається Центр неформальної освіти Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, а до викладання залучаються найбільш кваліфіковані викладачі з відповідних акредитованих освітніх програм факультетів Університету, які глибоко висвітлюють найновіші наукові досягнення педагогіки та психології, передовий педагогічний досвід та інтенсивно впроваджують у роботу з педагогічними кадрами активні форми занять відповідно до основних положень концепції української національної школи.

Зокрема, 26 лютого завершилися чергові курси на тему «Діти з порушеннями психофізичного розвитку в інклюзивному освітньому просторі», які тривали 5 днів і проводилися з використанням дистанційних технологій. У цих курсах взяли участь 48 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти м. Львова та Львівської області, які після завершення навчання отримали відповідні свідоцтва про підвищення кваліфікації державного взірця. До проведення навчального процесу були залучені викладачі кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи факультету педагогічної освіти: професор, доктор психологічних наук Островська К. О., доцент, доктор педагогічних наук Ферт О. Г. та асистент Дробіт Л. Р., а також головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Департаменту освіти ЛОДА Васюник-Кулієва М. І. Під час навчання слухачі мали змогу ознайомитися з основними засадами формування інклюзивного освітнього простору в Україні, особливостями інклюзії дітей із сенсорними порушеннями, з вадами опорно-рухового апарату та епілепсією, порушеннями психічного розвитку в інклюзивному освітньому процесі, отримали навички з функціонально-поведінкового оцінювання і поведінкової терапії учнів та з корегування облаштування навчального середовища з метою більш продуктивного навчання дітей з різними особливостями психофізичного розвитку.

Львівський національний університет імені Івана Франка й надалі продовжуватиме надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації педагогічних працівників і запрошує на наступні курси підвищення кваліфікації, які будуть проводитися в Університеті згідно з планом-графіком на 2021 рік. Хочемо також зазначити, що цей план-графік не є вичерпний і поступово оновлюватиметься із запровадженням нових тематичних курсів.